Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strona główna Windows C++ Hardware HTML i javascript Java Software SQL

Win | Sieć – instalacja drukarki z innej sieci.

Dodano: 2013-06-21

Posiadając drukarkę w innej sieci niż komputer, na którym ma być zainstalowana, można spotkać się z problemem braku możliwości połącznia z urządzeniem, a co za tym idzie jej prawidłowym dodaniem w systemie. Przyczyną takiej sytuacji jest najczęściej ruter, który blokuje porty wykorzystywane w czasie procesu instalacji.

Jeżeli komputer jest w sieci przyległej (LAN) do sieci, w której jest drukarka (WAN lub LAN nadrzędnej), to proces instalacji powinien przebiec bez większych problemów. W przeciwnym wypadku napotkamy z dużym prawdopodobieństwem na trudności, które mogą nas lekko zdenerwować ;)

Proces instalacji drukarki sieciowej:

  1. Kliknij Start|Drukarki i faksy w otwartym oknie wybierz Dodaj drukarkę.
  2. Następnie wybierz opcję Drukarka sieciowa lub drukarka podłączona do innego komputera kliknij dalej.
  3. Teraz zaznacz Podłącz do drukarki sieciowej lub biurowej. Jako Adres URL: wpisz adres ip urządzenia. Kliknij dalej. Jeżeli nie będzie możliwe wykrycie urządzenia, wykonaj kroki poniżej.

Zaloguj się na ruter oddzielający sieci, w których są urządzenia i wykonaj następujące operację.

Dodaj przekierowania dla następujących portów 515, 631 oraz 9100 w serwisie Port Forwarding (w zależności od modelu rutera, nazewnictwo może trochę być inne) dla adresu sieciowego należącego do drukarki. Na potrzeby szybkiej instalacji ustaw tymczasowo w WAN Setups jako Default DMZ Server adres urządzenia drukującego. Po tej operacji wykonaj ponownie próbę dodania urządzenia w systemie, operacja powinna zostać wykonana pomyślnie. Po zakończeniu procesu ponownie zaloguj się na ruter i przywróć wcześniejsze ustawienia DMZ Server.