Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strona główna Windows C++ Hardware HTML i javascript Java Software SQL

Win | Narzędzia – instalacja systemu win xp z pendriva.

Dodano: 2013-09-07

Jeżeli chcemy zainstalować system Windows XP na komputerze, który nie ma napędu optycznego możemy to zrobić tworząc dysk startowy na pendrivie, najlepiej w tym celu skorzystać z darmowego programu rufus. Umożliwia on wykonanie dysku startowego na przenośnym nośniku danych takim jak pendrive lub karta pamięci Flash.

Program Rufus wykonuje dysk startowy z obrazu ISO systemu operacyjnego dlatego należy stworzyć taki obraz. W systemie Ubuntu można go wykonać w łatwy sposób korzystając z komendy:

cat [pathToMountedCD] > [pathToOutputISOFile]

przykład:

cat /dev/scd0 > /home/user/os.iso

W przypadku systemu Windows należy pobrać z internetu program do tworzenia obrazów ISO np.: CloneCD.

W starszych komputerach istnieje pewne prawdopodobieństwo, że w czasie instalacji systemu z nośnika usb nastąpi błąd krytyczny tzw Blue Screen. Jeżeli podzespoły są sprawne to po podłączeniu napędu optycznego do płyty głównej i instalacji systemu z nośnika CD błąd powinien nie wystąpić, a system powinien zostać poprawnie wgrany.