Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strona główna Windows C++ Hardware HTML i javascript Java Software SQL

Win | Narzędzia - GnuWin darmowe narzędzia dla systemu Windows.

Dodano: 2013-07-06

Paczka programów zawarta w GnuWin jest to zbiór darmowych narzędzi dla systemów z rodziny Windows.

Dzięki zestawowi tych programów można wykonać wiele skomplikowanych operacji na plikach w sposób zautomatyzowany. Usprawniają one pisanie skryptów oraz zmniejszają ich skomplikowanie.

Narzędzia znajdujące się w paczce GnuWin są "domyślnie" dostępne w środowisku Unix dlatego dla osób, które pracowały w tym środowisku, możliwość korzystanie z nich w systemie Windows jest niewątpliwie zaletą. Kolejna zaleta to brak konieczności instalowania emulatora w celu ich uruchomienia w systemach z rodziny Microsoft (PC) jak w przypadku CygWin (warto wypróbować).

Możesz ściągnąć tylko interesujący (potrzebny) program z tej strony packages lub też cały zbiór klikając na all tools.

Narzędzia dostępne w pakiecie GnuWin są na licencji GnuWin License, dzięki czemu można je używać prywatnie jak i komercyjnie. Jeżeli jednak chcesz kompilować programy z bibliotekami udostępnionymi w pakiecie GnuWin dokładnie się zapoznaj jak to wpływa na licencję tworzonego programu.