Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strona główna Windows C++ Hardware HTML i javascript Java Software SQL

Win7 | Virtual Box – brak połączenia z siecią Internet.

Dodano: 2011-06-04

Nowe wersje programów, które użytkujemy na co dzień maja usprawnić pracę jak i zabezpieczyć użytkownika przed potencjalnymi zagrożeniami jakie stwarzały poprzednie.

Instalując nowe wersje oprogramowania w systemie można w wielu przypadkach napotkać na problemy, czy to z nie możnością usunięcia starszej wersji lub też niekompatybilności nowej.

W przypadku VirtualBox 4 możemy się niemiło rozczarować tuż po jego wgraniu. Po restarcie systemu, zdarza się, że nie jesteśmy wstanie połączyć się z siecią Internet z systemu macierzystego, a komendy:

  • ping - nie możliwe jest wysłanie sygnału ECHO
  • ipconfig - nie pokazuje ustawień karty sieciowej – tak jakby jej wcale nie było lub też przestała działać.

Po przejściu do okna ustawień kart sieciowych można zauważyć dwie karty jedną fizycznie podpiętą (wbudowaną) i wirtualną, wszystkie ustawienia kart wyglądają prawidłowo. Najciekawsze jest to, że po uruchomieniu systemu w maszynie wirtualnej VirtualBox 4 połączenie z siecią działa prawidłowo.

Przywrócić działanie Internetu można wyłączając opcje VirtualBox Bridged Networking Driver w właściwościach karty fizycznie działającej w komputerze. Po tym drobnym zabiegu ruch sieciowy będzie działał prawidłowo w systemie matce niestety zostaną odcięte od sieci wszystkie maszyny wirtualne.

Problem całkowicie można rozwiązać wykonując następujące kroki:

  1. Przejdź do połączeń sieciowych: Panel Sterowania|Sieć i Internet|Połączenia sieciowe (nie idź na piechotę ;).
  2. Zaznacz obydwa połączenia tz. fizycznie podpiętą kartę sieciową jak i wirtualnie utworzoną przez VirtualBox, wybierz menu kontekstowe i kliknij na połączenie mostkowe.
  3. Skonfiguruj ustawienia sieciowe na mostku, jeżeli jest to konieczne.
  4. Po wykonaniu tego zabiegu powinieneś mieć możliwość korzystania z Internetu. Po usunięciu mostka połączenia działają prawidłowo, można bawić się w sieci (złudzeń :)