Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Win 7 | Pliki - problem z odczytem partycji i/lub plików po instalacji.

Dodano: 2010-01-05

Po zainstalowaniu systemu Winodws 7 na istniejącom już wcześniej strukturę partycji lub zamontowanych dysków z danymi, możemy się spotkać z problemem, że pod nowym systemem nie można dostać się do niektórych plików lub też partycji. Jeżeli błąd jest następującej treści.

[litera dysku] nie jest dostępny
Odmowa dostępu.

Problem ten może wynikać ze zmiany uprawnień do folderu i/lub partycji, które dokonał wcześniej użytkownik na starszej wersji systemu (np. Win XP, Vista). Przypisane uprawnienia do plików są odczytywane przez nową instalację systemu i w niektórych przypadkach uniemożliwiają dostęp do zasobów dyskowych. Problem ten można rozwiązać postępując tak:

  1. Kliknij prawym klawiszem myszki na dysk (plik), z którym masz problemy i wybierz Właściwości
  2. W nowo otwartym oknie przejdź na zakładkę Zabezpieczenia i kliknij na Kontynuuj
  3. Następnie kliknij na Dodaj w nowo otwartym oknie wybierz Zaawansowane...
  4. Wybierz opcję Znajdź teraz...
  5. Odszukaj nazwę swojego użytkownika wybierz go (podobnie postępuj z innymi użytkownikami komputera).
  6. Po zakończeniu operacji wyboru użytkowników przypisz im prawa do partycji lub folderu. Dla administratorów pełna kontrola, natomiast dla innych typów kont wg twojego uznania.
  7. Kliknij na Zastosuj - powinieneś zobaczyć okno przypisywania uprawnień (czym więcej plików tym dłuższy czas wykonywania operacji).
  8. Teraz masz pełny dostęp do danych – chyba, że sam je ograniczyłeś.