Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Windows

WINDOWS narzędzia - odinstalowywanie niepotrzebnych programów

Dodano: 2008-07-24
Instalujesz często programy w Windows, ale nie dbasz o ich usuwanie (odinstalowanie) lub też usuwasz tylko pliki programu, to niestety przyczyniasz się do zaśmiecania systemu. Wiele programów mocno integruje się z rejestrem systemu Windows oraz tworzy wiele powiązań z innymi sterownikami, plikami o których nie masz pojęcia.

Jeżeli już zawaliłeś usuwając program takiego typu (tz. pliki bez odinstalowywania) możesz sobie jeszcze poradzić czyszcząc rejestr ręcznie (częściowa rada na kłopoty).
Pamiętaj, że jeżeli nie używasz programu to go odnistaluj. Zwolnisz miejsce na dysku, "oczyścisz" trochę rejestr i być może odciążysz pamięć komputera.

Poniżej pokażę jak powinieneś postępować usuwając program:
1) Do usunięcia użyję programu Windows Dodaj/Usuń, chcąc cię zaznajomić z nim. Wiele programów tworzy pliki np.: Uninstal.exe, które to wykonują za ciebie.
2) Uruchamiamy program, kliknij na Start|Panel sterowania|Dodaj lub usuń program. Teraz odnajdź na liście program, który chcesz usunąć.
3) Zaznacz program i kliknij na usuń.
4) Postępuj następnie zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie.