Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Windows

Rejestr i niechciany program w WIN XP

Dodano: 2008-08-14
Na pewno spotkałeś się z problemem, że nie mogłeś klikając na uninstall odinstalować programu z Windows XP. Nie ma, rzeczy niemożliwych. Usunąć go możesz z rejestru na dwa sposoby, pokaże sposób trochę nietypowy (szybki nie całkiem dobry) oraz bardziej użyteczny. Po zmianach zrestartuj komputer – dla pełniejszych efektów.

I.
1) Uruchom regedit (rejestr) i kliknij na HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall 2) Znajdź program (klucz), który chcesz odisntalować – przeważnie jego nazwa programu i klucza jest taka sama, rzadko jest to nazwa firmy tworzącej aplikacje lub jakiś mniej określony wpis.
3) Usuń wpis i po sprawie (wpis programu znika z Dodaj lub usuń programy).

II.
1) Uruchom regedit i kliknij na Edycja|Znajdź. Upewnij się, że wszystkie miejsca będą przeszukiwane (uwzględnij wszystko). Wpisz nazwę programu, który chcesz usunąć – ten sposób jest bardzo dobry do oczyszczania rejestru z np.: Pandy, Kasperskiego, Aviry.
2) Za każdym razem musisz być pewny, że wpis usuwany dotyczy tego programu, w razie wątpliwości nie usuwaj.

Wadą tych posunięć jest to, że musisz znaleźć miejsce instalacji programu na dysku. Jednym z sposobów to sprawdzenie ścieżki skrótu programu. Jeżeli chcesz się pozbyć instalacji nie zapomnij usunąć plików.