Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

WIN | pliki - domyślne otwieranie plików ulubionym programem.

Modyfikacja: 2010-02-27

Zainstalowałeś aplikację i chcesz, żeby domśylnie otwierała ona jakiegoś rodzaju foramat plików. Niestety nie zintegrowała się z nimi automatycznie oraz nie ma takiej opcji w samym programie. Nie pozostaje ci nic innego jak np.: Plik|Otwórz za pomocą|... dobra kłamełem możesz ręcznie skonfigurować ustawienia w systemie tak aby plik został skojarzony z programem. Sposobów jest kilka (już jeden szybki poznałeś :-), ja przedstawię jeden, trochę więcej razy musisz kliknąć w porównaniu z innym aby tego dokonać ale za to paznasz trochę lepiej system i jego możliwości:

  1. Otwórz folder w którym się znajduje plik tego niewdzięcznego formatu. Jeżeli widzisz rozszerzenia plików to przejdź do kroku 3 w innym wypadku zapoznaj się z krokiem 2.
  2. Kliknij na Narzędzia|Opcje folderów|Widok znajdź wpis Ukryj rozszerzenia znanych typów, odznacz opcje i kliknij Zastosuj.
  3. Teraz widzisz rozszerzenia plików w otwartym folderze, zapamiętaj interesujące cię i w oknie Ocje folderów przejdź do zakładki Typy plików. Odnajdź na liście interesująe cię rozszerzenia, kliknij na zmień. Wybierz z listy program, którego chcesz używać do otwierania.
  4. Jeżeli nie będzie programu na liście kliknij na Przeglądaj i wskaż lokalizację programu na dysku np.: d:\biurowe\OpenOfice\swriter.exe (np. dla plików *.doc).
Życzę miłej zabawy plikami :-)