Strona główna Bezpieczeństwo C++ Hardware HTML i javascript Java Software SQL

Avira - instalacja konsolowa programu.

Dodano: 2011-01-28

Korzystając z programów antywirusowych warto się zapoznać z ich odpowiednikami konsolowymi. Programy takie bardzo dobrze sprawdzają się na serwerach (domowych jak i firmowych), lub też komputerach gdzie administrator łączy się przy użyciu terminala.

Programy antywirusowe działające w lini komend dają duże możliwości stworzenia skryptów wykonujących operacje skanowania poszczególnych folderów i/lub plików.

Czas zacząć instalować program:

  1. Najpierw pobierz archiwum z programem konsolowa Avira. W pliku oprócz samego programu znajduje się instrukcja readme_en.txt w języku angielskim, o dalszych krokach instalacji programu.
  2. Kolejny krok to pobranie aktualnych bibliotek z informacjami o wirusach. Po ściągnięciu archiwum należy go rozpakować w folderze, w którym znajduje się program Avira konsolowa.
  3. Ostatni krok to skopiowanie licencji z dowolnej wersji programu Avira Desktop (tutaj trochę rozczaruję, ponieważ jeśli nie masz dostępu do takiej wersji antywirusa, to musisz go zainstalować tylko po to by uzyskać klucz ;-) do miejsca umieszczenia wersji konsolowej. Plik z kluczem znajdziesz w folderze instalacyjnym programu wersji okienkowej i jego rozszerzenie to *.key. Plik ten może mieć nazwę hbedv.key

Warto poszukać innych wersji konsolowych programów antywirusowych i je wypróbować by wybrać najbardziej odpowiednią dla naszych zastosowań.