Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strona główna CMD C++ Hardware HTML i javascript Java Software SQL

CMD | Avira - automatyczne pobranie i instalacja programu.

Dodano: 2011-01-29

Aktualizując programy lub też instalując je na wielu systemach wiązało by się to z dużą ilością czasochłonnych czynności, jednak mamy linię komend, która napewno pomoże usprawinić te operacje jak i je zautomatyzuje. Wykorzystując możliwości darmowych i dobrych programów, można stworzyć skrypt, który będzie pobierał potrzebne pakiety do systemu jak i je instalował.

Chcąc automatycznie pobierać pakiety do systemu, należy najpierw go wyposażyć w odpowiednie narzędzia, które to umożliwią, przy wykorzystaniu lini komend, mogą to być:

  • Program umożliwiający pobieranie stron jak i plików z sieci Wget.
  • Program rozpakowujący jak i tworzący archiwa 7zip

Po pobraniu powyższych programów warto je umieścić w katalogu systemowym tzn. c:\Windows\System32\ (w przypadku 7zip umieść tam plik 7z.exe), aby można było korzystać z powyższych narzędzi bez potrzeby podawania ścieżki bezwzględnej (ale są brutalne te ścieżki ;).

Najlepiej zobaczyć co jesteśmy w stanie przez to osiągnąć na przykładzie prostego skryptu, który umożliwi zainstalowanie wersji konsolowej programu antywirusowego Avira (opis kroków instalacji bez skryptu instalacja krok po kroku). Klucz licencyjny należy umieścić własnymi siłami np.: umieszczając go na stronie i pobierając przez odpowiednia modyfikację skryptu poniżej.

Drukuj Zaznacz kod
@echo off
cls

@echo Skrypt pobierajacy spakowany program Avira dzialajacy w lini komend.
@echo Po ukonczeniu pobierania archiwa sa rozpakowywane.
@echo Wcisnij [Enter]
pause > NUL

wget -c http://dlpro.antivir.com/package/scancl/win32/en/scancl-win32-en.zip
wget -c http://dl.antivir.de/down/vdf/ivdf_fusebundle_nt_en.zip

7z.exe e scancl-win32-en.zip
7z.exe e ivdf_fusebundle_nt_en.zip