Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
CMD - Windows Drukuj kod

CMD (WIN XP) - usuwamy ¶lady użytkownia (soft).

Dodano: 2008-12-06
Gdy używasz system Windows (która by to nie była wersja) za każdym razem pozostawiasz multum informacji. Dotyczą one co otwierałeś, kiedy, jakie pliki ściągałeś, jakie strony odwiedzałeś.

Pomogę ci się pozbyć chociaż części tych danych. Zainteresujmy się na razie katalogiem użytkownika, który domyślnie znajduje się na partycji systemowej najczęściej c:\Dokuments and Settings\[username]. Bardzo dużo danych jest w nim pozostawiane po pracy w systemie.

Zautomatyzujemy trochę proces usuwania używając komend cmd tz. stworzymy skrypcik.

Skrypt ten będzie usuwał (lub tylko próbował ;–) pliki: Cookes, Recent, UserData, Temp, Temporary Internet Files, Historia . Zastosowałem komendę rmdir z odpowiednimi parametrami, dzięki czemu nie mam komunikatów o potwierdzeniu działania.Nie obawiaj się pliki używane przez system nie zostaną usunięte, a komunikat o niepowodzeniu nie zagraża tobie. Jak się postarasz to uda ci się to obejść, tylko czy warto? ;–p