Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Ubuntu - co oferuje.

Dodano: 2010-07-03

Ubuntu jest darmowym systemem operacyjnym, który można używać w domu jak i firmach. Wiele osób odnosi się sceptycznie do nowych rozwiązań (systemów), czemu jednak nie spróbować jeżeli można z tego mieć dużo korzyści. Część użytkowników ma rację, że jeżeli coś się sprawdza to po co to zmieniać, jednak nie można powiedzieć że jakaś potrawa jest niedobra jeśli się jej nie spróbuje ;)

Poniższa specyfikacja jest zbiorem doświadczeń moich jak i opinii o tym systemie osób trzecich, nie jest to poradnik, jak coś zrobić tylko co oferuje system i czy łatwo się z nim pracuje.

Podsumowując.

System Ubuntu jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla użytkowników domowych, którzy używają komputera do celów rekreacyjnych tzn oglądnięcia filmu, posłuchanie muzyki, serfowanie w Internecie lub tworzenie dokumentów (np.: doc == odt). Dla graczy nie jest to zbyt dobry system ponieważ większość popularnych gier nie działa pod tym systemem – tendencja ta może się jednak już wkrótce zmienić. Istnieje dużo darmowych gier, których grywalność jest też bardzo duża. Firmy, które nie są mocno związane z programami działającymi w systemach innych niż Linux mogą posiadać w pełni funkcjonalny system operacyjny z wieloma narzędziami administracyjnymi. Programiści na pewno chętnie skorzystają z dobrego ciągle rozwijanego systemu z rodziny Linux jakim jest Ubuntu.

System dla osób lubiących wyzwania, ciekawych nowych rozwiązań i „nieograniczonych” możliwości.