Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strona główna Artykuły o IT C++ Hardware HTML i javascript Java Software SQL

Wyszukiwarka – czy warto używać kilku.

Dodano: 2012-08-30

Każdy rejon świata ma swoją bardziej i mniej popularną wyszukiwarkę informacji, można powiedzieć, że jak i każdy użytkownik ;)

Każda wyszukiwarka posiada swoje zalety, które przypadły nam do gustu i skłoniły nas do wyboru tej (chyba, że żyjemy w kraju gdzie narzucono nam z góry), a nie innej wyszukiwarki. Wiele wyszukiwarek posiada też wady, które mogły nas zrazić wcześniej, ale wraz z jej rozwojem zostały usunięte, lecz nasze negatywne wrażenie odstraszyło nas na dłuższy okres.

Wyniki wyszukiwania jakie otrzymują użytkownicy, po wpisaniu takiej samej treści, mogą się różnić nie tylko z powodu innych silników wyszukiwania ale mają na to wpływ inne czynniki, takie jak:

  • region świata w którym się znajduje użytkownik, kraj (cenzura geograficzna)
  • treść której dotyczy wyszukiwanie (cenzura moralna, komercyjna, dostawcy)
  • systemu użytkownika, przeglądarka, podzespoły i typ urządzenia (najczęściej dotyczy to poszukiwania oprogramowania, reklam itp.)
  • informacji jakie posiada o nas dostawca wyszukiwarki i ich poprawności (identyfikacja za pomocą np.: ciasteczek, konta społecznościowego itp.)

Wyszukiwarka Google jest bardzo popularna, oferuje ona duże możliwości jak i wyniki w większości przypadków są w miarę zadowalające, tutaj można znaleźć ciekawe narzędzia wiki o Google.

Jeżeli wyniki wyszukiwania nas nie zadowalają, należy najpierw spróbować poeksperymentować z użytymi słowami, frazami którymi dotyczy nasze poszukiwanie. W przypadku braku poprawy jakości wyników, można spróbować z innym rodzajem silnika wyszukiwania np.: bing (w przypadku korzystania z google).

W przypadku poszukiwania dogłębniejszych informacji na dany temat warto się udać na stronę np.: producenta, uniwersytetu, specjalistycznej tematycznej stronie i skorzystać z ich zasobów wiedzy. Ważne jest też skorzystanie z tematycznych wyszukiwarek, których można znaleźć sporo. Na stronie 100 alternative search engine znajduje się opis niektórych wyszukiwarek internetowych alternatywnych dla takich kolosów jak google, bing. Można tam znaleźć wiele ciekawych pozycji, które na pewno się wam przydadzą.